• Aktualności

            • Drużynowe Mistrzostwa Województwa Szkół w Szachach Szybkich – Igrzyska młodzieży.

            • 14 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale wojewódzkim turnieju szachowego, który odbył się w Sulechowie. Zespół w składzie: Aleksandra Skałecka, Wojciech Rybski, Wojciech Karkoszka, Kamil Drewniak zajął VII miejsce.

                  

                         WYNIKI ZAWODÓW:

               

              I miejsce       Szkoła Podstawowa nr 13  Gorzów Wlkp.,

              II miejsce      Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonej Górze,

              III miejsce     Szkoła Podstawowa nr 3 w Gubinie,

              IV miejsce     Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku,

              V miejsce      Szkoła Podstawowa Jasień,

              VI miejsce     Szkoła Podstawowa Nowa Sól,

              VII miejsce   Szkoła Podstawowa nr 2 Strzelce Krajeńskie,

              VIII miejsce    Szkoła Podstawowa nr 1 Zielona Góra,

              IX miejsce      Szkoła Podstawowa w Niwiskach,

              X miejsce       Szkoła Podstawowa nr 10 Gorzów Wlkp.,

              XI miejsce      Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowogrodzie  Bobrzańskim,

              XII miejsce     Zespół Szkolno – Przedszkolny w Otyniu,

              XIII miejsce    Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulęcinie,

              XIV miejsce    Zespół Edukacyjny Bytnica,

              XV miejsce     Szkoła Podstawowa nr 1 Strzelce Krajeńskie,

              XVI miejsce    Szkoła Podstawowa Ciosaniec,

              XVII miejsce   Szkoła Podstawowa w Sławie,

              XVIII miejsce  Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulęcinie,

              XIX miejsce    Szkoła Podstawowa nr 2 w Szprotawie,

              XX miejsce     Szkoła Podstawowa w Wiechlicach.

              Gratulujemy!

            • WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH

            • Dnia 10 listopada 2023 r.  siedemnastu uczniów  z klas drugich i trzecich reprezentowało naszą szkołę w IX edycji konkursu „Wokół symboli narodowych”, którego organizatorem jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie.

              Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych.

               Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu 2023 r. 

            • Dzień Jeża

            • 10 listopada uczniowie klasy 2a świętowali Dzień Jeża. Podczas zajęć mieli okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Nie zabrakło także wspaniałych prac plastycznych przedstawiających małe, kolczaste zwierzątka.

            • Sukces szachistów !

            • Dnia 8 listopada odbyły się rozgrywki w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Szachach Drużynowych. Naszą szkołę reprezentowały drużyny w dwóch kategoriach wiekowych.

              I miejsce ( Igrzyska Młodzieży) zdobyli szachiści w składzie: Aleksandra Skałecka, Wojciech Karkoszka, Kamil Drewniak, Wojciech Rybski.

              Zespół wywalczył awans do turnieju na szczeblu wojewódzkim.

              III miejsce zajęła młodsza grupa szachistów w składzie: Bruno Kryl, Oskar Ostałowski, Antoni Tokarski.

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

            • POWIATOWY TURNIEJ UNIHOKEJA

            • Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Turnieju Unihokeja, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich.

              W kategorii Igrzyska Dzieci V miejsce zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Martyna Ankowska, Zuzanna Chmara, Michalina Kubiak, Nadia Skomorowska, Lilia Sobczak, Nikola Stechnij, Oliwia Stechnij. Zespół chłopców reprezentowany przez uczniów: Ivan Chopyk, Sebastian Galant, Nikodem Kostrzewski, Jan Krzysiek, Oskar Lewera, Wojciech Siwek, Sebastian Wudel uplasował się również na V miejscu.

              W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej uczennice:  Anna Banaszkiewicz, Klara Damijan, Sandra Graboś, Iga Grygorczyk, Gabriela Kicyk, Zuzanna Pawelec, Hanna Wychowałek, Anna Zielińska zdobyły IV miejsce.

              V miejsce uzyskali chłopcy: Miłosz Antczak, Szymon Antczak, Igor Domaradzki, Dominik Gorzko, Ksawery Kubiś, Błażej Madej, Gracjan Michalski, Leon Neuman, Alex Tatała.

            • Narodowe Święto Niepodległości

            • Uczniowie klasy 3b z okazji Narodowego Święta Niepodległości postanowiły wyrazić swoje uczucia wobec naszej Ojczyzny, pisząc serdeczne kartki dla Polski. Dzieci przekazały wyjątkowe życzenia dla Polski, zawierające wyrazy wdzięczności , szacunku i nadziei na przyszłość. 

            • Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

            • W dniu 10 listopada z okazji 105 rocznicy odzyskania Niepodległości odbył się uroczysty apel. Na tę okoliczność uczniowie odśpiewali hymn, a następnie wysłuchali krótkiego montażu słowno - poetyckiego przygotowanego przez uczniów. Przedstawiony został krótki rys historyczny połączony z wierszami i prezentacją. Na holu szkoły została również wyeksponowana wystawa. Całość przygotowali nauczyciele historii we współpracy z kol. Iloną Nowak - Augustyniak i kol. Mateuszem Chojnackim.

            • I Gminny Konkurs wiedzy o wybitnych uczonych

            • Uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Jankowska, Wojciech Karkoszka i Wiktor Przybył zdobyli pierwsze miejsce w I Gminnym Konkursie wiedzy o wybitnych uczonych w dziedzinie matematyki, biologii, chemii i fizyki organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Strzelcach Krajeńskich. Gratulacje dla zgranego zespołu.

            • Zbiórka dla Domu Pomocy Społecznej w Gorzowie Wielkopolskim

            • Szkolny Klub Wolontariusza zaprasza wszystkich do włączenia się  w świąteczną zbiórkę  dla Domu Pomocy Społecznej w Gorzowie Wielkopolskim. Artykuły można dostarczać codziennie do biblioteki szkolnej w godzinach 7:00-15:00. Akcja potrwa do 8 grudnia.

            • Nauka przez doświadczanie

            • Uczniowie klasy 5a na lekcji biologii poznali budowę komórkową organizmów.W celu utrwalenia wiadomości chętni uczniowie wykonali model komórki zwierzęcej.

            • „Poznaj swojego sąsiada”

            • Uczniowie klas I-III wzięły udział w projekcie edukacyjnym pt. „Poznaj swojego sąsiada”.

              W ramach projektu przeprowadzono zajęcia, podczas których dzieci poznały dziedzictwo kulturowe, symbole narodowe, stolice, zabytki, wybitnych obywateli, sporty narodowe, zwyczaje oraz tradycje sąsiadujących ze sobą krajów- Polski i Czech. 

            • "Pippi Pończoszanka"

            • 25 października uczniowie klasy 2a i 2c wybrali się na wycieczkę do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. na sztukę  pt. "Pippi Pończoszanka". Przygody dziewięcioletniej, niesfornej dziewczynki i jej przyjaciół bardzo spodobały się dzieciom. Sztuka okazała się interesująca i wywołała dużo emocji wśród młodych widzów.

            • #Szkoła Pamięta

            • Uczniowie klasy 5a wzięli udział w akcji  #Szkoła Pamięta, której celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy związani są z historią naszego regionu, miejsca, społeczności. Na strzeleckim cmentarzu pod Pomnikiem Pamięci Rodaków, którzy zginęli na zesłaniu w obozach, więzieniach i łagrach w latach 1939-1956 zostały zapalone symboliczne znicze.

            • Nawigacja w każdą pogodę

            • Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do projektu realizowanego przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN) w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Profilaktyka zintegrowana w każdą pogodę”.

              Podstawowym celem zajęć jest wsparcie kondycji psychicznej uczniów oraz wyposażenie ich w narzędzia pomocne do radzenia sobie w różnych sytuacjach (wiedza, umiejętności, doświadczenia), reintegracja, odbudowa zespołu klasowego po okresie nauki zdalnej. Nauka konstruktywnego radzenia sobie w codziennych sytuacjach zapobiega problemom i zachowaniom ryzykownym. 

              W ramach szkolnej inicjatywy profilaktycznej będę realizowane w klasach VI  cykl lekcji wychowawczych pt. "Nawigacja w każdą pogodę".

            • #SzkołaPamięta

            • Szkolny Klub Wolontariusza również włączył się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. Celem akcji jest upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Wolontariuszki wybrały się na pobliski cmentarz i zapaliły znicze m. in. pod pomnikiem Pamięci Rodaków, na pomniku Ludwiga Nostera oraz pana Tadeusza Federa.